Mysiga stället/mysiga bilden

Ser ni headern? Eller ja, det är ju klart att ni ser den. Bilden tog jag för några v sen då jag var ut väldigt tidigt en morgon. Jag fick ju mig ett ryck där. Innan dess var det många många månader sen som jag sist var ut.

Men visst ser det underbart mysigt ut där? Det är vid garagen precis där jag bor. Mellan en vägkorsning och en garagelänga. Det är inte mycket trafik och denna lilla plätt ligger väldigt nära vägen. Det är träd och lite buskar där som skyddar lite mot trafiken.

Jag har många gånger tänkt på att jag kanske skulle tagit med mig en bok ut dig och kanske nåt att dricka och sitta där och läsa. Se det som en träning för mig att komma ut. Det är ju ändå ganska avskärmat där och risken med att stöta på en annan människa är minimal faktiskt. Vad tycker ni om denna idé?

Perfekt ställe att ha en liten picknik på. Jag och Micke tar med oss en filt och en korg med lite gott i å så kan vi vara där i några timmar. Det finns en gräsplätt där som är perfekt.

Denna bild är originalbilden:

Undrar vad det blir att äta till middag idag.. Allt hänger på en  sak jag o mamma väntar besked om..

 

Ps. Min gästbok fungerar fin fint. Lämna gärna ett spår där och det går att kommentera det jag skrivit under”om mig”. Juset jag skrivit där är nog lite flummigt hihi 😛

Lämna en kommentar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Rulla till toppen